10 jaar 11 jaar 12 jaar Educatief

 { Review } | Break-out van SmartGames

Anne

Break-out is een 1-speler puzzelgame waarin je als een Viking-achtige held via een telkens veranderend pad moet rollen en draaien. Baan je een weg langs allerlei kisten, kristallen en zuilen en vind zo de weg naar de uitgang. Maar pas op onderweg voor het monster! Vind de magische sleutel, manoeuvreer je in de juiste positie en open de magische poort! Dit leuke 1-speler puzzelspel heeft ook nog een prijs gewonnen voor Familiespel van het Jaar onder 12 jaar bij de verkiezing Speelgoed van het Jaar 2024!

SmartGames

Smart games zijn bij ons in huis echt favoriet. De handzame 1-speler spellen geven een moment van rust in een druk leven. Het is ideaal als je van spelletjes spelen houdt en niet altijd iemand beschikbaar hebt om met je te spelen. Of als je als ouder even geen zin hebt. Het leuke van de smart games is dat er een variant is voor elke leeftijd en ze verschillende cognitieve vaardigheden ontwikkelen. Wij hebben op onze blog al diverse SmartGames gereviewd zoals deze en deze. Wij zijn benieuwd of Break-out anders is dan de andere games. En Beau van 9 jaar gaat er mee aan de slag!

“80 levels, 5 niveaus en ontwikkel je cognitieve vaardigheden allemaal in 1 spel”

Magische poort

Break-out begint zoals de meeste SmartGames: je hebt een boekje en daarin staan de opdrachten. Het bord zet je op volgens de instructie in het boek. De 80 opdrachten zijn ingedeeld van makkelijk naar moeilijk en dat in 5 categorieën.

In dit spel moet je een magische poort openen, dit doe je door een magische sleutel onderweg op te pikken. Wat ons snel opvalt, is dat je je viking kan rollen én draaien. Dat is nieuw voor ons. De eerste opdrachten zijn echt te makkelijk. Ik heb meer moeite met opzetten van het spelbord dan de uitvoer. Wel leer je zo goed wat je allemaal kan verwachten in de moeilijkere levels.

Break-out is een 1-speler puzzelgame waarin je als een Viking-achtige held via een telkens veranderend pad moet rollen en draaien.

Het spel

Het spel is anders dan wij gewend zin. Je hebt obstakels die je echt tegenhouden en je hebt obstakels waar je wel overheen kan; de kristallen en de magische sleutel. Je moet tactisch denken omdat je eerst over de kristallen heen moet en dan pas de sleutel kan oppakken. Soms moet je dus even terug. Het draaien en oppakken van een items geeft het echt een verfrissend nieuwe dimensie aan Break-out.

Beau geeft aan dat hij het echt heel leuk vindt. Vooral het monstertje blijkt een aantrekkingskracht te hebben. Dat het moeilijker wordt, vindt hij juist uitdagend. Ook ik als ouder vind het een uitdaging.

Go or No Go

Wat een leuk en slim spel weer. Bij Break-out stimuleer je concentratie, logica, planning, probleemoplossend vermogen en ruimtelijk inzicht. Skills die hartstikke belangrijk zijn. Als ouder zie ik een voordeel dat je het ook samen kan doen. Het is goed voor de ontwikkeling van een kind als hij je als ouder ziet struggelen en leert dat ook bij volwassen wel eens iets niet vanzelf gaat. Dat hij mij dan hulp kan bieden is goed voor hem. Dit is echt een fijn spel dat je even van de schermpjes af kan halen.

Break-out is een 1-speler puzzelgame waarin je als een Viking-achtige held via een telkens veranderend pad moet rollen en draaien.

Het minpuntje is dat de poort weer van het spelbord gehaald moet worden bij het opruiimen en dat dat lastig gaat. Mijn kind zet dus de doos, die dan half open is, met bord en al in de kast. Dat zou ik liever anders zien.

Break-out is misschien niet bedoeld om je urenlang bezig te houden, maar het is perfect voor momenten van verveling of als een kort momentje samen na het eten.
SmartGames kunnen ook een waardevolle aanvulling zijn in de klas. Deze spellen stimuleren het logisch denken en het probleemoplossend vermogen van kinderen, wat hun leerervaring verrijkt. Een groot voordeel van SmartGames is dat ze geen batterijen vereisen. Dit maakt ze niet alleen milieuvriendelijker, maar ook makkelijker in gebruik. Alles samengevat is Break-out een leuke game die zeker een go krijgt van Beau!

Wist je van de mogelijkheid van SmartGames om vervangende onderdelen te bestellen. Als je stukken bent kwijtgeraakt van een oude set, kun je via de officiële website vaak eenvoudig nieuwe onderdelen aanschaffen.

Break-out Facts 

  • Leeftijd: vanaf 10 jaar 
  • Speelduur: circa 20 minuten 
  • Categorie: educatief spel
  • Aantal spelers: 1 speler 
  • Adviesprijs: 24,95 en o.a. bij bol te koop

logo


♥ ♥ ♥ Op Go or No Go wordt gebruik gemaakt van affiliate links. Dit betekent dat als jij op een van de links klikt, wij daar mogelijk een kleine commissie over krijgen. Het kost jou niets extra, maar het levert ons wel wat op. Met deze opbrengsten kunnen we deze website onderhouden. Ook krijgen wij soms betaald voor een artikel of we krijgen een product in ruil voor een blogpost. Onze mening blijft hierdoor nog steeds onveranderd en eerlijk. Voor meer informatie kun je de disclaimer doorlezen. ♥ ♥ ♥

No Comments

    Leave a Reply

    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.