- { Review } | Bon Bon Kindertablet Pro - 2 april 2025
- { Review } | Axel, Mijn Smulpret Vriendje - 13 december 2024
- { Boek recensie } | De Wirwarwezels - 3 december 2024
Op een druilerige herfstdag, zoals ook te zien is op de foto’s, mochten wij een van de nieuwe spellen van Hasbro gaan spelen:
Egeltje Plof! De naam belooft een geinig spelletje! Het eerste wat mij opviel waren de mooie kleuren van het spel, zachte herfstige tinten en dus geen schreeuwerige felle kleuren.
Het eerste wat Siem opviel waren de losse stekels die de lucht in zouden gaan vliegen. Dit had hij zo gezien op de achterzijde van de doos.
Meteen spelen!
Waar je bij veel spellen eerst wat voorbereidingen moet treffen voordat je het voor de eerste keer kunt gaan spelen, is dit bij Egeltje Plof anders!
Enkel de egel en de dobbelsteen uit de doos halen en je kunt gaan starten. De egel heeft negen losse stekels, welke heel licht van gewicht zijn, een hendel aan de achterzijde waarmee je de egel spel klaar kunt maken en een beweegbaar neusje.
Stekels in de lucht
Wanneer je aan de hendel trekt aan de achterzijde, hoor je een “KLIK”. Dat is het teken dat de egel klaar is om te gaan spelen en op een onbepaald moment zijn stekels de lucht in te schieten.
De speler die aan zet is dobbelt met de dobbelsteen en ziet dan of hij 1 keer, 2 keer óf niet op het neusje van de egel hoeft te duwen. Na enkele dobbel beurten en dus duwtjes op de neus van de egel, springt hij uit zijn velletje en vliegen de stekels tot aan het plafond! Degene die als laatste aan zet was, heeft dan het spelletjes verloren. Dat levert voor een jongetje van vier jaar best wat fijne spanning op, want het is oncontroleerbaar en daarmee dus onverwachts.
Een extra spelelement
Je hoeft tijdens het spel niet lang te wachten op het moment dat de stekels worden afgevuurd, want dit gebeurde telkens al tussen de 5 a 10 klikjes. Doordat de speeltijd daarmee vrij kort is, hebben we er een extra spelelement aan toegevoegd!
De negen stekels hebben namelijk drie verschillende kleuren. Er zijn drie roze stekels, drie paarse stekels en drie oranje stekels. Door punten aan iedere kleur toe te kennen, ontstond dit extra spelelement.
Zodra de egel zijn stekels de lucht in schoot moest je zo snel als mogelijk én zo veel als mogelijk stekels verzamelen. Door bij iedere speler de toegekende punten per kleur bij elkaar op te tellen, wisten we wie de winnaar was!
Go or No Go
De adviesleeftijd voor Egeltje Plof is 4+ en ik denk dat dat een hele prima richtlijn is. Met name door het onverwachte schrik momentje, waar niet alle kleintjes even goed op reageren.
Wij beoordelen Egeltje Plof met een GO! Het is een leuk en snel spel, welke je eindeloos kunt blijven spelen. Het doet me ook denken aan de krokodil, waarbij je telkens een tandje moest indrukken, tot hij zijn bek onverwachts sloot. Een absolute klassieker en Egeltje Plof is wat mij betreft van dezelfde categorie. Een toffe klassieker voor de druilerige herfstdagen en koude wintermaanden.
Facts – Egeltje Plof
- Leeftijd: 4 tot 8 jaar
- Aantal spelers: 2 tot 6 spelers
- Adviesprijs: € 27,99 en te koop bij bol.com
Lees ook: Geef oma een kus
♥ ♥ ♥ Op Go or No Go wordt gebruik gemaakt van affiliate links. Dit betekent dat als jij op een van de links klikt, wij daar mogelijk een kleine commissie over krijgen. Het kost jou niets extra, maar het levert ons wel wat op. Met deze opbrengsten kunnen we deze website onderhouden. Ook krijgen wij soms betaald voor een artikel of we krijgen een product in ruil voor een blogpost. Onze mening blijft hierdoor nog steeds onveranderd en eerlijk. Voor meer informatie kun je de disclaimer doorlezen. ♥ ♥ ♥
23 Comments
Marja Legius
23 oktober 2019 at 16:27Aangemeld Ik doe graag mee voor de kleine meid
Marja Legius
23 oktober 2019 at 16:26Aangemeld Ik doe graag mee
Els Black
22 oktober 2019 at 14:53Ik doe heel graag mee, leuk om met de jongens te spelen. Heb me ook aangemeld voor de mailing
Claudia Diependaal
23 oktober 2019 at 00:30Wauw ik loot heel erg graag mee! Ik heb me aangemeld! Ik duim! Tof kado!
Elle W
22 oktober 2019 at 11:19Wat een leuk spel, dit zou onze jongste dochter super vinden.
Ik heb me zojuist aangemeld voor de gift guide mailing.
katrien
22 oktober 2019 at 08:58Ik doe doe graag mee voor dit grappige spelletje.
Roy Huls
21 oktober 2019 at 21:20Jaaaa deze papa is dol op spelletjes en doet ook graag mee!! Deze egel doet me een beetje denken aan de bijtende krokodil die ik vroeger had hahah! Hopelijk mogen mijn 2 mannetjes met deze prijs net zo veel plezier beleven als ik destijds!
Peggy
21 oktober 2019 at 15:13Hier in huis 2 mannetjes die dolgraag spelletjes spelen. En wat lijkt me deze grappig voor ze! We maken dan ook heel graag kans! 🍀
Nicky
20 oktober 2019 at 22:18Ik doe mee!
marielle
18 oktober 2019 at 12:42lief egeltje, niet te vaak uit je velletje springen hoor,
we vinden je lief en schattig en had ik al gezeg, dat we graag met je zouden spelen?
Bets
18 oktober 2019 at 01:37Het lijkt mij een erg leuk spel waarvan opa en oma en de kleinkinderen zeker enorm van zullen genieten, Ik doe er super graag voor mee!!
Gé
17 oktober 2019 at 21:46Wat geinig zeg! Ik doe ook mee voor mijn dochter.
Marian B
17 oktober 2019 at 21:42Een leuk snel en spannend spel voor mijn dochter. Haar grote broer wil vast nog wel meespelen. Die kan mooi in de zak van Sinterklaas.
Ik heb me ingeschreven voor een extra winkans.
Marin
16 oktober 2019 at 21:08Ik doe zeker mee voor onze 2 jongens! Spelletjes spelen in de komende koude maanden is altijd super gezellig. Wij Hebben nog veel baby spelletjes in huis en vinden het erg leuk om wat stoerder spelletjes met ze te spelen. Wij gaan duimen. Heb me ook aangemeld
Marjo
16 oktober 2019 at 20:55Ja graag, dit lijkt mij een enig spel! Heb mij aangemeld voor gift guide
Nency
16 oktober 2019 at 19:15Lijkt me een leuk spel.
Judith Veldhuizen
16 oktober 2019 at 14:21Dat zou ik super leuk vinden voor ons zoontje! Een heel leuk spel waar we nog jaren plezier mee zouden hebben!
Trotsema fati
16 oktober 2019 at 13:41Super leuk voor mijn kinderen, wij doen graag mee
elisabeth timmermans
16 oktober 2019 at 13:09wat een ontzettend leuk exemplaar, verras kleine lex maar met dit toffe exemplaar, ik heb me inmiddels ingeschreven, #duimenmaar
Linda - Go or No Go
16 oktober 2019 at 13:36Dankjewel voor de inschrijving! Je naam loot een keer extra mee!
Murielle Degroote
16 oktober 2019 at 13:45Lijkt me super voor mijn dochtertje van 4 jaar.
Ik heb me ingeschreven voor een extra winkans.
Susanne de goeij
16 oktober 2019 at 12:53Super leuk! Ik doe mee voor mijn dochter jade! Ze zou er een super leuke vlog van willen maken!
Leuke blog!!!
Linda - Go or No Go
16 oktober 2019 at 13:35Wat leuk dat je dochter vlogt! 🙂